دارو سلامت مرکزی محققان اخبار پزشکی

دارو: سلامت مرکزی محققان اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی پیشنهاد نتانیاهو جهت لغو تحریم‌های روسیه در قبال خروج کشور عزیزمان ایران از سوریه

یک نشریه آمریکایی در گزارشی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی به همراه امارات و عربستان پیشنهداتی را در مورد برداشته شدن تحریم های آمریکا علیه روسیه در ازای اقدام مسک

پیشنهاد نتانیاهو جهت لغو تحریم‌های روسیه در قبال خروج کشور عزیزمان ایران از سوریه

پیشنهاد نتانیاهو جهت لغو تحریم های روسیه در قبال خروج کشور عزیزمان ایران از سوریه

عبارات مهم : ایران

یک نشریه آمریکایی در گزارشی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی به همراه امارات و عربستان پیشنهداتی را در مورد برداشته شدن تحریم های آمریکا علیه روسیه در ازای اقدام مسکو جهت خروج کشور عزیزمان ایران از سوریه را مطرح کرده اند.

به گزارش ایسنا، نشریه نیویورکر در گزارشی نوشت: دیدار بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و ولادیمر پوتین در روز چهارشنبه بر روی عنوان درخواست اسرائیل جهت خروج نیروهای ایرانی از سوریه متمرکز خواهد بود در خواستی که پیشتر سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه آن را غیر واقع گرایانه توصیف کرده هست. روسیه در موقعیت های مختلفی به اسرائیل اعلام کرده است که نمی تواند کشور عزیزمان ایران را به ترک خاک سوریه وادار کند تنها کاری که در این زمینه می تواند انجام دهد آن است تا نیروهای وابسته به کشور عزیزمان ایران و حزب الله را از منطقه مرزی میان اسرائیل و سوریه در بلندی های جولان دور کند.

پیشنهاد نتانیاهو جهت لغو تحریم‌های روسیه در قبال خروج کشور عزیزمان ایران از سوریه

در این گزارش آمده است: عربستان، امارات متحده عربی و اسرائیل به آمریکا پیشنهاد داده اند تا به روسیه اعلام کند که در ازای قدام جهت خروج نیروهای ایرانی از سوریه تحریم هایی که چهار سال پیش در دولت اوباما علیه مسکو اعمال شده است بود را لغو می کند. تنها وقت کوتاهی پیش از انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری در آمریکا محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی دیداری را با یک واسطه آمریکایی داشته و به او اعلام کرده است که امکان دارد پوتین مایل باشد در ازای برداشته شدن تحریم های آمریکا علیه روسیه به بهانه الحاق شبه جزیره کریمه به این کشور بحران سوریه را حل کند. البته بن زاید تنها فردی نبوده است که در این زمینه تلاش می کرده است بلکه مقامات سعودی و اسرائیلی نیز در این باره دیدارهایی را با مقامات آمریکایی برگزار کرده اند.

بر اساس این گزارش زمانی که دونالد ترامپ به عنوان مدیر جمهور آمریکا گزینش شد و هنوز به طور رسمی وارد کاخ سفید نشده بود وزیر رژیم صهیونیستی در آمریکا اعلام کرد که این رژیم در جلسات سری تلاش کرده است تا زمینه های همکاری میان ترامپ و پوتین زیاد کردن یابد تا از این طریق زمینه جهت خروج کشور عزیزمان ایران از سوریه فراهم شود.

یک نشریه آمریکایی در گزارشی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی به همراه امارات و عربستان پیشنهداتی را در مورد برداشته شدن تحریم های آمریکا علیه روسیه در ازای اقدام مسک

به گزارش ایسنا مقامات کشورمان همواره تاکید کرده اند که حضور مستشاری کشور عزیزمان ایران در سوریه به دعوت دولت قانونی این کشور انجام شده است است.

همچنین علی اکبر ولایتی، مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل که جهت ابلاغ خبر مقام معظم رهبری و مدیر جمهور به پوتین مدیر جمهور روسیه به مسکو سفر کرده هست، در بدو ورودش اظهار کرد: رابطه کشور عزیزمان ایران و جمهوری فدراتیو روسیه رابطه ای استراتژیک است و در طی سال های اخیر مجموعه روابط دو جانبه و منطقه ای رو به زیاد کردن وارتقاء بوده وهمکاری هایی که در منطقه بین مجموعه جبهه مقاومت به محوریت کشور عزیزمان ایران و روسیه در تقابل با تروریسم و بانیان آن صورت گرفت در سوریه و سایر کشورهای منطقه یک الگوی مثال زدنی از همکاری های مثبت بین کشور عزیزمان ایران و روسیه است که فقط یک رابطه استراتژیک و بلند مدت می تواند چنین همکاری هایی را توجیه کند.

وی افزود: از سوی دیگر در حوزه بین المللی هم کمک هایی که روسیه به جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در شرکت ملل کرد و همکاری هایی که دو طرف در برجام داشته اند، از مصادیق دیگر همکاری های راهبردی بین دو کشور است.

پیشنهاد نتانیاهو جهت لغو تحریم‌های روسیه در قبال خروج کشور عزیزمان ایران از سوریه

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در مورد همزمانی سفر نخست وزیر رژیم صهیونیستی با سفر وی به مسکو گفت: ایشان یک آدم دوره گردی است که هر روز در یک نقطه از دنیا سفر کرده و بیانات بی مبنا و بی منطقی می کند و کم کم به جایی رسیده که کسی به حرف های او اهمیتی نمی دهد؛ لذا وجود یا عدم حضور او در روسیه هیچ تاثیری در ماموریت استراتژیک ما در مسکو ندارد.

واژه های کلیدی: ایران | روسیه | سوریه | همکاری | آمریکا | ایرانی | اسرائیل | اسرائیل | آمریکایی | مقامات آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz