دارو سلامت مرکزی محققان اخبار پزشکی

دارو: سلامت مرکزی محققان اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات خرید خارجی بدون درآمد ممنوع , هزینه های ارزی فوتبال

بدون تردید هیچ فردی در شرایط امروز کشور با تخصیص ارز دولتی به کلوب های فوتبال جهت خرید بازیکن یا مربی موافق نیست، ولی می توان از چالش کنونی ارزی، فرصتی جهت درآم

خرید خارجی بدون درآمد ممنوع , هزینه های ارزی فوتبال

هزینه های ارزی فوتبال؛ خرید خارجی بدون درآمد ممنوع

عبارات مهم : ایران

بدون تردید هیچ فردی در شرایط امروز کشور با تخصیص ارز دولتی به کلوب های فوتبال جهت خرید بازیکن یا مربی موافق نیست، ولی می توان از چالش کنونی ارزی، فرصتی جهت درآمدزایی خلق کرد و تمامی خریدهای خارجی را منوط به درآمدزایی ارزی دانست.

به گزاش ایرنا، این روزها بار دیگر به خاطر خروج غیرقانونی دولت دونالد ترامپ از توافقنامه جامع هسته ای کشور عزیزمان ایران با گروه 1+5 (برجام)، بار دیگر با سودجویی بعضی از سوداگران در داخل و فشار آمریکا و بعضی از کشورهای منطقه، قیمت ارز در کشور عزیزمان ایران دچار نوسان شده است است.

دولت و بانک مرکزی جهت مقابله با نوسان بوجود آمده که از آخرین روزهای سال گذشته شروع شد، از روز 22 فروردین ماه سیاست های تازه ارزی را اجرایی کردند که بر اساس آن ارز فقط به کالاها یا خدماتی که ثبت سفارش شده است یا مجوز بگیرند، با قیمت هر دلار چهار هزار و 200 تومان تعلق می گیرد.

خرید خارجی بدون درآمد ممنوع , هزینه های ارزی فوتبال

ورزش به خاص فوتبال نیز از جمله مواردی است که ارز بسیاری در آن هزینه می شود و کلوب های ورزشی و فدراسیون ها در سال چندین نوبت مجبور به تهیه ارز جهت تامین هزینه های خود در سفرهای خارجی باشند.

با این حال بعضی از کلوب های ورزشی به خاص تیم های فوتبال جهت به خدمت گرفتن بازیکنان یا مربیان خارجی تلاش کرده اند تا ارز را با قیمت دولتی دریافت کنند. با این حال «محمدصادق درودگر» رییس کمیته بازاریابی شرکت لیگ فوتبال به ایرنا گفت که بر اساس بخشنامه صادر شده است از سوی دولت تخصیص ارز با قیمت چهار هزار و 200 تومان جهت خرید بازیکن خارجی ممنوع شده است است.

بدون تردید هیچ فردی در شرایط امروز کشور با تخصیص ارز دولتی به کلوب های فوتبال جهت خرید بازیکن یا مربی موافق نیست، ولی می توان از چالش کنونی ارزی، فرصتی جهت درآم

«غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی» نماینده رشت در مجلس و عضو فراکسیون ورزش نیز با اشاره به تلاش های بعضی از کلوب ها جهت دریافت ارز با قیمت مصوب دولت تصریح کرده است که تخصیص ارز دولتی به کلوب ها جهت خرید بازیکن خارجی غیرقانونی است و در صورتی که این اتفاق رخ دهد، نهادهای نظارتی باید به سرعت با متخلفان برخورد کنند.

از سویی این نگرانی همواره راجع به خریدهای خارجی کلوب های فوتبال وجود داشته و دارد که ارز در اختیار آنها صرف خرید بازیکنان درجه سومی می شود که هیچ سود فنی جهت تیم ها ندارند. از سوی دیگر در شرایط امروز کشور که بعضی از آن به عنوان جنگ تمار عیار اقتصادی آمریکا با کشور عزیزمان ایران یاد می کنند، بازیکن خارجی قطعا به عنوان کالای اساسی آشنا نمی شود.

** ورود بازیکن و مربی خارجی؛ ممنوع

خرید خارجی بدون درآمد ممنوع , هزینه های ارزی فوتبال

«داریوش مصطفوی» رییس اسبق فدراسیون فوتبال در این رابطه به ایرنا گفت: دادن دلار دولتی جهت خرید بازیکن خارجی یک خیانت بزرگ است که امیدوارم هیچگاه چنین اتفاقی رخ ندهد، لیکن در شرایطی که کشورمان به خاطر تحریم ها با مسئله مواجه هست، هرگونه مصرف غیرعقلانی آن خیانت به کشور و مردم است.

وی خواستار ممنوعیت 2 ساله جهت ورود بازیکن و مربی خارجی به فوتبال کشور عزیزمان ایران از سوی دولت شد و اظهار داشت: متاسفانه کلوب های ما بازیکنان خارجی بسیار بی کیفیتی را وارد فوتبال کشور عزیزمان ایران کرده اند، در حالی که جوانان بسیار شایسته تری به خاطر نداشتن دلال بدون کلوب مانده اند.

بدون تردید هیچ فردی در شرایط امروز کشور با تخصیص ارز دولتی به کلوب های فوتبال جهت خرید بازیکن یا مربی موافق نیست، ولی می توان از چالش کنونی ارزی، فرصتی جهت درآم

وی تصریح کرد: مطمئن باشید این تصمیم فوتبال کشور عزیزمان ایران را متحول خواهد کرد و باعث می شود استعدادهای بسیار بیشتری شناسایی شوند. از مسئولان ورزش می خواهم کمیته ای را جهت تخصیص ارز دولتی تشکیل دهند تا شاهد بعضی اتفاقات در ورزش کشور نباشیم.

** جایگاه نامشخص اقتصاد مقاومتی در ورزش

«امیررضا واعظ آشتیانی» مدیرعامل اسبق کلوب استقلال پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز در پاسخ به این پرسش که آیا باید در شرایط فعلی کشور جهت خرید بازیکن خارجی ارز دولتی به کلوب ها تعلق بگیرد یا نه، به ایرنا گفت: کلوب های ما در حالی به سراغ بازیکنان درجه سه خارجی می روند که فوتبال کشور عزیزمان ایران سرشار از استعداد است و به امید خدا با ممنوعیت ورود بازیکنان خارجی می توان به رشد این استعدادها کمک زیادی کرد.

خرید خارجی بدون درآمد ممنوع , هزینه های ارزی فوتبال

وی تصریح کرد: سئوال من این است که جایگاه اقتصاد مقاومتی در ورزش و به خاص فوتبال کجاست؟ آیا نباید با رعایت این مساله مهم به رشد اقتصادی کشور خود آن هم در بنگاه اقتصادی بزرگی چون فوتبال کمک کنیم؟

واعظ آشتیانی اظهار داشت: «علی دایی» اسطوره فوتبال کشور عزیزمان ایران و آسیا که افتخارات بزرگی چون سابقه حضور در کلوب بایرن مونیخ را تجربه کرده هست، امروز به عنوان سرمربی سایپا اردوهای پیش فصل خود را در سرعین استان اردبیل برگزار می کند و برایم جالب است در شرایطی که کشور ما امکانات خوبی دارد آیا سایر تیم ها به دنبال برگزار اردو در خارج از کشور عزیزمان ایران هستند.

** صرفه جویی در هزینه ها با صرف نظر کردن از خریدهای خارجی

«محمد صادق درودگر» رییس کمیته بازاریابی شرکت لیگ فوتبال با بیان اینکه کلوب های فوتبال ایرانی نباید با استخدام مربی یا بازیکن خارجی هزینه های خود را در شرایط کنونی کشور اوج ببرند، به ایرنا گفت: کلوب ها باید شرایط کنونی کشور را درک کنند؛ در حال حاضر کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) تاکید بسیاری دارد که کلوب ها جهت تمدید مجوز حرفه ای خود نباید بدهی داشته باشند و تراز مالی آنها می بایست مثبت باشد.

وی تصریح کرد: کلوب ها به جای آنکه بدنبال بازیکن و مربی خارجی در فصل نقل و انتقالات باشند، باید در هزینه هایشان صرفه جویی کنند تا بتوانند روی پای خود بایستند.

بر اساس سیاست های تازه ارزی دولت که از روز 22 فروردین ماه اجرایی شد، دلار با قیمت چهار هزار و 200 تومان تنها جهت کالاها یا خدمات مورد تایید از سوی بانک مرکزی پرداخت خواهد شد.

** لزوم عوض کردن شرایط هزینه کرد ارز در ورزش

«سعید فائقی» معاون اسبق شرکت تربیت بدنی و از مدیران ورزشی سال های گذشته ولی نظر متفاوتی دارد. وی در این رابطه به ایرنا گفت: خرید بازیکن خارجی اصلا ایرادی ندارد، ولی باید این عنوان همراه با شروطی باشد.

وی پیشنهاد داد: کلوب ها در صورتی که بتوانند بازیکنان خود را به لیگ سایر کشورها بفرستند و درآمد ارزی داشته باشند، از همان محل اقدام به خرید بازیکن یا مربی خارجی کنند.

فائقی ضمن مخالفت با محدودیت در تخصیص ارز به ورزش، تصریح کرد: نابسامانی اقتصادی نباید به گردن ورزش بیفتد، ولی مورد نیاز است که مدیران نیز به سمت صرفه جویی حرکت کنند.

به نظر می رسد که کلوب های ورزشی نیز باید با صرف نظر کردن از خریدهای خارجی، ضمن حمایت از سیاست های دولت در زمینه ارزی، از این عنوان به عنوان فرصتی جهت استعدادیابی، بازیکن سازی و حتی انتقال بازیکنان جوان به کلوب های خارجی و کسب درآمد ارزی استفاده کنند.

از آنجایی که استعدادهای بی شماری در رشته فوتبال در کشور عزیزمان ایران وجود دارد، کلوب ها همچنین می توانند از محل انتقال بازیکنان خود به خارج از کشور، منبع درآمد تازه ارزی جهت کشور ایجاد کنند که نمونه عینی آن کشور برزیل هست. در این صورت به طور حتم کلوب ها می توانند از محل درآمدهای خود اقدام به جذب مربی و بازیکن خارجی کنند.

واژه های کلیدی: ایران | خارجی | ایرانی | بازیکن | فوتبال | بازیکنان | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz